Zdalnie o pracy zdalnej

OFERTA, KTÓRĄ MOŻESZ DOPASOWAĆ DO POTRZEB TWOJEJ ORGANIZACJI

AUDYT PRACY ZDALNEJ

KONSULTACJE

SZKOLENIA

WSPARCIE WDROŻENIOWE

  1. organizacja efektywnej pracy zdalnego zespołu
  2. wyznaczanie celów i monitorowanie efektów
  3. rola lidera w zarządzaniu trudnymi emocjami w zespole
  4. zdalne integrowanie zespołu
  5. efektywne spotkania online
  6. Wellbeing Lidera zespołu rozproszonego
  7. motywacyjne DNA Twojego zdalnego zespołu
  8. radzenie sobie z trudnymi sytuacjami  (efekt covid-19)
  1. zasady organizacji efektywnej pracy z domu
  2. wyznaczanie sobie celów i motywacja w pracy zdalnej
  3. radzenie sobie z trudnymi emocjami cz. 1 (jak wciąż czuć się częścią zespołu)
  4. radzenie sobie z trudnymi emocjami cz. 2 (efekt covid-19)
  5. efektywna komunikacja i zapobieganie konfliktom w zespole rozproszonym
  6. wellbeing a wyzwania pracy zdalnej
  1. autorytet szefa
  2. style zarządzania
  3. monitoring i egzekwowanie
  4. awans wewnętrzny
  5. asertywność Menedżera
  6. informacja zwrotna
  7. rozwój ludzi
  8. skuteczna prewencja

  1. analiza transakcyjna dla Liderów - Rodzic, Dorosły czy Dziecko - jakim szefem jesteś?
  2. zarządzanie międzykulturowe
  3. wewnętrzni poganiacze (test i omówienie)
  4. ukryte skarby - introwertycy w zespole

każdy moduł trwa 2,5h

optymalna liczba uczestników warsztatu online to 6-8 osób

platforma zoom lub używana przez Klienta w organizacji

!! UWAGA!!  Szkolenia możemy przeprowadzić też stacjonarnie (miejsce do uzgodnienia)

Jeżeli chcesz poznać szczegółową ofertę modułów

napisz lub zadzwoń  do Opiekuna Merytorycznego tego Projektu:

milena.ciesla@maroney.pl

530 077 545

CELE PROJEKTÓW, KTÓRE REALIZUJEMY:

  • diagnoza wyzwań związanych z pracą online
  • mapowanie barier wpływające na komunikację i efektywność zespołową w pracy zdalnej
  • efektywne wdrożenie pracy zdalnej do kultury firmy i podnoszenie efektywności pracy zespołowej
  • wypracowywanie dobrych praktyk komunikacji wewnętrznej
  • uświadamianie jaki wpływ ma dobra komunikacja na osiąganie rezultatów i relacje w zespołach
  • nakreślenie skutecznych ścieżek i wskazanie narzędzi ułatwiających komunikację online
  • wzmacnianie pozytywnych relacji w zespołach
  • rozwój transferu wiedzy w zespole, udrożnienie komunikacji

ZESPÓŁ REALIZUJĄCY PROJEKTY ZDALNIE O REMOTE

  • od 8 lat pracujemy w zespole rozproszonym
  • w mniejszych i większych zespołach zadaniowych pracuje ponad 30 specjalistów, trenerów, konsultantów i koordynatorów w 5 głównych lokalizacjach
  • prowadzimy szkolenia na terenie Polski i za granicą
  • szkolenia online prowadzimy od 5 lat jako gałąź naszej specjalizacji
  • możesz posłuchać i poczytać nasze materiały o tematyce remote na naszych profilach firmowych
  • zdecydowana większość naszego zespołu trenerskiego to psychologowie biznesu, terapeuci, autorzy publikacji na temat komunikacji i budowania relacji
  • każdy z naszych trenerów posiada doświadczenie menedżerskie

Z NASZEGO WSPARCIA W ZAKRESIE PRACY ZDALNEJ, ZARZĄDZANIA ZESPOŁAMI ROZPOSZONYMI I ZESPOŁAMI ZRÓŻNICOWANYMI KULTUROWO KORZYSTAJĄ JUŻ:

PROGRAM

  • prawdziwe a nie pompowane zaangażowanie - kiedy tyko sztucznie pompujesz dobre emocje a kiedy budujesz je w zespole prawdziwie?
  • kiedy "przepalasz" budżet na teambuilding - mity na temat budowania zaangażowania
  • 3 kluczowe, codzienne działania lidera, które podnoszą zaangażowanie zespołu
  • lockdown, pandemia i inne wyzwania firmowe - czego potrzebują ludzie, co ty możesz im dać?

Raport Instytutu Gallupa z 2017 r. pokazuje, że niezaangażowanie pracowników i nieprzeprowadzanie szkoleń kosztuje amerykańskie firmy od 450 do 550 miliardów dolarów rocznie. Inne badanie wskazuje natomiast, że dla 33% profesjonalistów, rezygnujących z zatrudnienia, powodem odejścia była ciągła nuda w miejscu pracy.

Nagranie z  październikowych webinarów dostępne są w sklepie Maroney (kilk)

Instytut Gallupa udowodnił, że

firmy z dobrze zorganizowanymi zespołami i zaangażowanymi pracownikami generują o 21% zysków więcej,

niż te składające się ze źle zarządzanych osób.

Zobacz fragment październikowego webinaru (klik)

zobacz nagranie ze wskazówkami (klik)

Pięć wskazówek, które możesz wdrożyć już dziś, teraz, na spotkaniu, które właśnie rozpoczynasz lub planujesz na jutro.

  1. Tęp multitasking
  2. Doceniaj
  3. Traktuj zdalnych jak lokalnych
  4. Zadbaj o kontakt
  5. Mów o swojej intencji

Pozostałe 15 wskazówek z podobnym omówieniem znajdziesz w ebooku REMOTE MANAGEMENT cz.1 Wskazówki i Inspiracje dla menedżerów.

Ich praktyczne użycie opisałam w ebooku REMOTE MANAGEMENT cz.2 Narzędziownik Menedżera.

Oba znajdziesz  w naszym sklepie (klik)

Przeczytaj też artykuł >>Ja w roli szefa zespołu zdalnego<< i pobierz checklistę menedżera od Iwony Golonko

CYKL 4 modułów online

  terminy:

  • LISTOPAD 2020: 4,6,9 i 10  (g.13.00 - 15.30) (realizacja, brak miejsc)
  • GRUDZIEŃ 2020: 14,15,18,21 (g.9.00 - 11.30)

  • 4 spotkania to 10 godzin warsztatów + konsultacje
  • zadania pomiędzy modułami
  • wsparcie wdrożeniowe i konsultacyjne trenera pomiędzy modułami oraz po zakończeniu cyklu (zwykle za takie konsultacje mentoringowe trzeba zapłacić nawet 2500zł/godzinę konsultacji)
  • materiały szkoleniowe
  • ebook Remote Management cz.1. GRATIS (zniżki na pozostałe w serii Remote Management)

wartość udziału: 1290 zł netto

cena earlybird do 30 listopada 2020: !! 850zł netto !!

PROGRAM CYKLU

Moduł 1.   Organizacja efektywnej pracy zdalnego zespołu

  • Efektywna organizacja pracy zespołu działającego w rozproszeniu (plan, harmonogram, priorytety).

  • Jakie narzędzia wykorzystywać, a jakich unikać? Sprawdzone metody i częste pułapki.

Moduł 2. Wyznaczanie celów i monitorowanie efektów

  • Wykorzystanie teorii przywództwa sytuacyjnego Blancharda do praktycznego zarządzania przez cele i delegowania zadań.
  • Specyfika delegowania i monitorowania w zespole rozproszonym.

Moduł 3.  Zdalne integrowanie zespołu

  • Wyzwania emocjonalne lidera w czasach pandemii.
  • Komunikowanie trudnych kwestii.
  • Podejmowanie najtrudniejszych decyzji i ogłaszanie ich - zasady komunikacji kryzysowej.

Moduł 4.  Efektywne spotkania online

  • Dobra organizacja spotkań online. Zasady wspierające efektywne wykorzystanie czasu na spotkaniach. Przegląd najczęstszych błędów i sprawdzonych praktyk.
  • Narzędzia do monitorowania postępów pomiędzy spotkaniami.

Liczba miejsc ograniczona (8 osób)

Wykup dostęp (klik)

TRENERKA PROWADZĄCA: IWONA GOLONKO

  • CEO Maroney, od 20 lat zarządza zespołem rozproszonym 30 trenerów i konsultantów w Polsce i za granicą
  • Prowadzi szkolenia, konsultacje, coachingi i mentoringi zdalnie od 10 lat. Prowadzi szkolenia online m.in. dla: Danone, Keller, Sherwin- Williams, Dachser, PKP, Expander
  • Pracuje nad efektywnością zespołową z: Benefit Systems, Expander, Bridgestone, British American Tabco, Sklepy Komfort
  • Ekspertka komunikacji i maniaczka budowania zdrowych relacji, autorka ebooków o komunikacji menedżerskiej w zespołach remote
  • Ekspertka BCC ds. komunikacji i zarządzania
  • Prelegentka i gość: HR Academy, Harvard Business Review, DDTVN
  • Mentorka i trenerka ds. pracy zdalnej w projekcie LeadIT

ZOBACZ PUBLIKACJE IWONY NA TEMAT PRACY ZDALNEJ:

Blended-learning to ...

  • uczenie hybrydowe: tradycyjne metody+ nowoczesne technologie
  • zróżnicowany przekaz
  • szeroki wachlarz narzędzi zdalnych
  • interaktywność
  • duża skuteczność
  • komfort użycia
  • elastyczny proces uczenia się
  • klientocentryczna organizacja czasu

Blended-learning w Maroney to...

  • uwzględniamy cele klienta, aktualną tematykę specyfikę branży oraz grupy uczestników
  • stosujemy szeroki wachlarz zdalnych jak i bezpośrednich form aktywizacji uczestników
  • duży nacisk kładziemy na uniwersalne kompetencje
  • angażujemy emocje
  • mieszamy konteksty, w których uczymy
  • zmieniamy media, przez które odbywa się komunikacja
  • zespół budujemy z wielu trenerów
  • wykorzystujemy elementy pracy projektowej przy wdrażaniu
  • przewidujemy czas na próbowanie i popełnianie błędów
  • zachęcamy do dyskusji
  • stosujemy narzędzia wykorzystywane w mentoringu i coachingu