PRACA ZDALNA seria E-booków Maroney

W zespole Maroney’a zebraliśmy kilka najlepszych naszym zdaniem wskazówek, aby jak najlepiej zarządzać zdalnie. Niektóre z nich są oczywiście również bardzo ważne w zarządzaniu zespołami pracującymi w jednym biurze tuż obok siebie - ale w zespołach rozproszonych nabierają one wybitnie dużego znaczenia.

Umiejętność zarządzania rozproszonym zespołem zaczyna być jedną z głównych kompetencji jaką muszą dzisiaj rozwijać osoby piastujące stanowiska kierownicze!

I chociaż wielu menedżerom wciąż jest trudno pogodzić się z tym trendem, bo mają wrażenie, że tracą kontrolę nad sytuacją i prześladuje ich przekonanie, że zdobycie wysokiego poziomu zaufania w zdalnym zespole może być nie lada wyzwaniem, to jednak warto zaprzyjaźnić się z tym trendem, dostosować się do czasów i wykonać konkretną pracę, by mieć jak najbardziej zaangażowanych pracowników w swoim rozproszonym zespole.

REMOTE MANAGEMENT CZ.1

INSPIRACJE I WSKAZÓWKI DLA MENEDŻERA

  1. Przegląd badań nad pracą zdalną - kluczowe wnioski.
  2. 20 kluczowych wskazówek dla menedżera.
  3. Efektywne spotkania zdalne - 8 priorytetów.
  4. Co jest najważniejsze przed zorganizowaniem spotkania online?
  5. O czym należy pamiętać w trakcie spotkania?
  6. Jak zakończyć spotkanie?
  7. 12 aplikacji i narzędzi do zarządzania zdalnego.

38 stron wiedzy i inspiracji!

REMOTE MANAGEMENT CZ.2

NARZĘDZIOWNIK MENEDŻERA

  1. Praca zdalna - 26 najczęściej zadawanych pytań
  2. Zadania ważne i zadania pilne - kluczowe różnice
  3. Karty planowania pracy
  4. Siatki kluczowych elementów pracy zdalnej
  5. Kluczowe zasady do wykorzystania
  6. Plan pracy zdalnej - 10  pytań kontrolnych
  7. Checklista szefa (22 pytania)
  8. Karty spotkań zespołu i matryca komunikacji
  9. Rozmowa zdalna - Jakim jestem słuchaczem? test

ponad 70 stron praktyki

15 narzędzi wraz z opisami użycia

19 stron kart pracy do druku

Jeżeli chcesz pobrać E-book:

1.Wyślij "zakup e-book REMOTE MANAGEMENT 2020" na adres: milena.ciesla@maroney.pl

Podaj numer części, którą chcesz kupić. Jeżeli chcesz kupić dostęp do wersji dla pracowników zdalnych (bez wskazówek menedżerskich) napisz "wersja dla pracowników zdalnych".

2. Dokonaj płatności w odpowiedzi na przesłany dowód zakupu.

3. Zajrzyj na maila  i korzystaj!

SKORZYSTAJ ZA DARMO Z WIEDZY:

 4 odcinek Business Sparring Iwony Golonko

W rozmowie Iwony Golonko z Bernadettą Jadowską - Dyrektor sieci sprzedaży mobilnej z Expander Advisors Sp. z o.o. dowiecie się więcej m.in. o zarządzaniu rozproszonymi zespołami, pracy zdalnej i relacjach w takich zespołach.

25 minut inspiracji! Swoimi doświadczeniami podzieliła się także Global HR Business Partner firmy nowych technologii - Agnieszka Mędrzycka.

Artykuł Iwony Golonko w Harvard Bussiness Review "Skutki nadmiernej kontroli pracowników".

Każda firma ma jakiś sens swojego istnienia i cel, a w związku z tym musi kontrolować, czy te cele realizuje czy nie. Nawet w tzw. organizacjach prawie turkusowych zawsze istnieje jakiś proces kontroli - bo samokontrola to także kontrola. Jaki zatem poziom kontroli jest w organizacji właściwy, kiedy jest jej za mało, a ile to już za dużo?